Life Hacks [Jak dobrze wyglądać na zdjęciu]

Hey guys! Maj to czas, kiedy kwitną, drzewa a natura prosi się wręcz do robienia zdjęć! Osobiście uwielbiam pozować, bawić się przed aparatem i upubliczniać efekty. Jednak wielu z nas wstydzi się obiektywu, ze względu na swoją figurę, nieudane sesje i tysiąc innych powodów, które są wyłącznie z naszej głowie. Dlatego od dzisiaj zakazuje Ci myśleć, że jesteś za gruba, brzydka do robienia zdjęć! Bo to właśnie one kradną naszą duszę i pokazują całe piękno. A w tym miejscu nauczysz się najważniejszych trików, po to, aby jutro pójść na zdjęcia i zobaczyć własne piękno!  
Robiąc, zdjęcia uczymy się, panować nad własnym ciałem. Nie należy do najprostszych, przyznaję. Ale nie jest też to niewykonalne. Pozując, poznajemy swoje granice. Jak bardzo możemy odsłonić ciało, wygiąć nogę czy zrobić głupią minę. To momenty, kiedy liczysz się tylko ty i obiektyw. Ludzie zwalniają, przyglądają się. Tak jest możliwość, że głupio skomentuje, ale skąd wiesz, czy nie za kilka minut też poczuje chęć zwrócenia na siebie uwagi? To ty decydujesz, co chcesz zaprezentować na zdjęciu: słodycz, niewinność, złość, odwagę. Każde zdjęcie ma własną historię. Ja widząc, je myślę inaczej, ty spoglądając, na nie widzisz w oczach modelki całkiem inną drogę. I w tym tkwi piękno zdjęć. Nikt nie wie co tak naprawdę dzieje się w twoim sercu podczas robienia zdjęć, ale dla każdego to zdjęcie może zmienić życie.  


1).WYPROSTUJ SIĘ!
Pierwsza żelazna wskazówka. Prosta postawa zmienia całkowicie wizerunek zdjęcia. Lecz nie próbuj stawać na baczność! To nie ta okazja. Lekko wypięty tyłek do tyłu, obciągnięte delikatnie ramiona w dół i oczywiście proste plecy, spowodują, że Twoja sylwetka nabierze lekkości i zgrabności.  2). ASYMETRIA
Wysunięcie jednej nogi do przodu i dość mocno napięcie jej powoduje, że stajemy się smuklejsze, wyższe i pewniejsze siebie. Ten trik jest stosowany przez prawie każdą osobę publiczną w Internecie. Jeśli mi nie wierzycie zajrzyjcie na Instagrama i dość porządnie się przyjrzycie na nogi. Dotyczy się to pozycji stojącej, siedzącej czy nawet kucając.
3). WYSUNIĘCIE BRODY
Delikatne wysunięcie brody wraz z szyją usuwa nielubiany przez nikogo drugi podbródek. Ale jednocześnie nasza szyja robi się optycznie dłuższa i kobieca. W taki sposób pięknie zaprezentujecie make-up, biżuterię i nie będziecie musiały się martwić o swoją zmorę.4). STAŃ W ROZKROKU I ODDAL OD SIEBIE RAMIONA
Jedna z najważniejszych zasad to stanie w rozkroku i delikatnie oderwanie ramion od tułowia. Kiedy pozujemy, ściśnięci jak sardynki nasza figura się kurczy. A my mamy wyrzuty, że zjedliśmy wczorajsze ciastko. Dlatego, jeśli chcesz wyglądać na zdjęciu zgrabniej i nie martwić się, że aparat doda, Ci kilogramów zastosuj tę zasadę!    
5). BĄDŹ PEWNA SIEBIE.
Pewność siebie podczas robienia zdjęć to podstawa. Aparat widzi, to o wiele lepiej niż możesz sądzić, że boisz się, wstydzisz. Takie zdjęcia nigdy Cię nie zachwycą. W czasie robienia sesji pamiętaj, że liczysz się tylko TY i APARAT. Zapomnij o wszystkich kłopotach i pokaż to, co zachwyca wszystkich dookoła.

6). MIEJ KONCEPCJĘ
Wykonanie dobrych zdjęć nie jest wcale takie łatwe. Dlatego przed pójściem na sesję zainspiruj się. Wejdź na Instagrama, Pinteresta. To są miejsca, w których z łatwością coś Cię zachwyci. Nawet nie zdajesz, sobie sprawy jak dużo rzeczy zrobisz odruchowo po podpatrzeniu póz u modelek. 7). NIECH SIĘ BŁYSZCZY!
Nagłówek nie do końca oddaje sens mojej myśli. Jeśli interesujesz, się fotografią wiesz pewnie bardzo dobrze, że zwykłe aparaty, którymi najczęściej robimy, zdjęcia zjadają makijaż. Dlatego w czasie wykonywania pracy wskazane jest mocniejsze pomalowanie się. Dzięki temu unikniesz efektu znikomego makijażu.8). KORZYSTAJ Z TEGO CO MASZ.
To punkt, który najlepiej się sprawdza. A mam na myśli pozowanie z tym, co masz koło siebie. Może być to kwiatek, drzewo, ławka, krawężnik. Świat dał nam tyle elementów, my ciągle czegoś szukamy. Nie widząc, że czarno białe zdjęcie na krawężniku może podbić serca nie jednego internauty.
9). DOBIERZ MINĘ.
Bardzo ważne jest to, aby do stroju dobrać mimikę. Jeśli masz, na sobie coś odważnego pokaż do też twarzą. Unikaj zaś wizerunku słodkiej dziewczynki z wyrazem twarzy mordercy. To bardzo dużo znaczy dla zdjęcia. A jeśli boisz się, że nad tym nie zapanujesz, fotograf powinien Cię upomnieć. 10). OBRACAJ SIĘ WRAZ Z TUŁOWIEM.
Bardzo modny motyw robienia zdjęcia za ramia. Jednak większość takich odbitek po prostu ląduje w koszu. Nie dlatego, że nie pasuje do Ciebie ta poza, ale ze względu na złe ustawienie swojego ciała. Nie zapominaj przy wykonywaniu tego, żeby wraz z całym tułowiem delikatnie skierować się w pożądaną stronę. 


Kochani na dziś to wszystko. Mam nadzieję, że ten artykuł spodobał się Wam. Dajcie znać w komentarzu czy lubicie pozować przed aparatem? Oczywiście widzimy się za tydzień!

8 comentários

 1. Porady fajne i przede wszystkim skuteczne. Pracując z ludźmi przy zdjęciach często karze im pozować jakby przed sobą widzieli lustro, bo kto z nas nie bawił się w modela przed lustrem. No i dodatkowo jak to mówią "Nie ma złych modeli, są tylko słabi fotografowie"
  https://maaddami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. tippy przydadza sie jutro na sesji!
  xoxo https://www.wolfiepoli.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne rady! Chętnie kilka z nim wykorzystam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe porady, w sam raz dla mnie, bo zawsze marnie wychodzę na zdjęciach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super rady! Na pewno będziemy z nich korzystać 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne rady :) mysle ze wiele osob czuje sie niepewnie przed obiektywem wiec takie porady sa cenne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wysunięcie brody robi ogromną robotę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy i interesujący post. Czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń

My Instagram

Translate