Walentynkowy zawrót głowy!

Walentynki już w ten czwartek! Dzień rzekomej miłości, uczuć, piękna, szczęśliwa i kolejnych przymiotników, aż do znudzenia. No, ale czym byłby człowiek bez miłości? Pustką wypełnioną powietrzem. Jeśli sądzisz, że 14 lutego wolisz, zapaść się pod ziemię niż „rzygać tęczą” to trafiłaś w odpowiednie miejsce. Kto powiedział, że musisz mieć kogoś, by świętować? Może właśnie w czwartek okaż miłość swojej mamie, z którą kłócisz się dość często. Przyjaciółce, która właśnie przeżywa zerwanie- twoja obecność na pewno jej pomoże. Sąsiadowi, z którym na co dzień wilkiem jesteś. Tyle ludzi czeka na właśnie twoje dobre słowo 14 lutego!  


Walentynkowy zawrót głowy to wpis dedykowany każdej osobie żyjącej na tym Świecie. Zaglądając, prawdzie w oczy każdego dnia jesteśmy dla siebie kimś obcym, ranimy się, zapominamy w tym biegu, że ta druga osoba też może mieć uczucia. Żyjemy, w XXI wieku, gdzie prawdą nie jest życie twarzą w twarz, a internetowe szaleństwo, które wysysa z nas całe szczęście. Nie umiemy ze sobą rozmawiać, przebywać, a to, co czujemy, jest tylko ładnym motywem do zdjęć, pisania piosenek czy opowiadań na język polski. Nie macie wrażenia, że idziemy w złą stronę? Stajemy się coraz oschli, nie poznajemy osób, które niedawno nazywaliśmy przyjaciółmi. Tego dnia nasze sklepy, mieszkania, motywy na ubraniach, piosenki przemawiają miłością, sztuczną miłością. Związek, który był, na granicy wytrzymałości tego dnia jest ideałem do naśladowania? A małżeństwo przepełnione nienawiści, żalu do siebie, agresji wychodzi wieczorem na romantyczny wieczór i udaje przed Światem i samymi sobą, że to jest to. Sorry może teraz kogoś obrażę, ale zupełnie tego nie rozumiem. Albo kogoś się kocha i jest się z kimś bez względu na datę, albo kimś się po prostu bawi. Życie to nie jest film. Tu nie ma pocałunków na dachu, miłosnych musically. Tu jest szara rzeczywistość, która dotyka nas co dnia. Jednak nie liczy się to czy jesteś teraz w związku, czy nie. Swoją miłość okaż najbliższym. Swojej mamie, która przede wszystkim cię urodziła, wychowała na wspaniałego człowieka. Mającego w oczach szacunek, dobroć i szczerość. Dla niej nie będziesz ważny tylko 14 lutego, dla niej jesteś całym Światem. I to jest miłość, za którą powinnaś przede wszystkim podziękować. Okaż ją osobie, z którą może na co dzień nie masz idealnego kontaktu. A wiesz, że cierpi. Może to czas przełamania lodów i po prostu ludzkiego zachowania. Czasem napisanie na Facebooku: Co tam? Wszystko ok? To nie zawsze dobry pomysł. Rusz swoje cztery litery i pójdź. Przytul i powiedz: jestem. Człowiek, człowiekowi wilkiem, schowaj dumę do kieszeni i uśmiechnij się. Czasem jeden uśmiech znaczy więcej niż sto słów. Pojedź do schroniska, weź zwierzaki na spacer, zawieś karmę. Popraw humor sobie i im. Miłość to nie tylko ładne słowa, ale uczynki, które wzniosą Cię ku górze. „Niech nasza miłość będzie modlitwą… Pobłogosław mnie twoim wzrokiem, a uczynię z chwil, kiedy cię widzę, różaniec, w którym zgryzoty moje zamienią się w zdrowaśki, a niepokoje w ojczenaszki”. 


10 comentários

 1. Ja nie obchodzę tego święta, ale uważam, że miłość nie powinna być pielęgnowana tylko ten jeden dzień w roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście bardzo lubię Walentynki i zamierzam spedzić je z chłopakiem najlepiej jak sie da :) Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mysle, ze Walentynki to fajna okazja spedzenia dnia z tymi ktorych kochamy, z ukochana osoba, z rodzina. Ale milosc trzeba pokazywac sobie caly czas, nie tylko tego dnia.

  Pozdrawiam ^^i zapraszam do rozdania, ktore odbywa sie na moim blogu ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja walentynki spędzam z przyjaciółmi, chociaz będę świętować dzień singla haha

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię oglądać takie zdjęcia, w każdym można znaleźć coś pięknego :) Na Walentynki jeszcze nie mam planów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Te zdjęcia, Ci ludzie są tacy wyjątkowi, oryginalni, piękni... Wow. Perełki na tym swiecie. Poruszyly mnie te zdjęcia. :) Ja walentynki w tym roku już obchodziłam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat tego dnia nie ma w moim kalendarzu. Wychodzę z założenie że miłość okazuje się każdego dnia a nie nagle w tej jeden dzień w roku.
  Pandora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każda okazja jest dobra by spędzić ją razem, bez konieczności zakupow.
  Pozdrawiam i polecam moją stronę, Karola :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie obchodzę tego święta ale miło jest widzieć w tym dniu tylu szczęśliwych i zakochanych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podobnie jak większość z was ja także nie obchodzę szczególnie tego święta. Walentynki powinny byc przez cały rok tzn. dobre traktowanie siebie nawzajem a nie tylko raz w roku.

  OdpowiedzUsuń

My Instagram

Translate